KÜLTÜR - SANAT

10. MUFF Başlıyor

10. MUFF Başlıyor

Sponsorları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali, 10 Aralık Cuma günü başlıyor.

 

“10. Malatya Uluslararası Film Festivali Programı

10 Aralık 2021 Cuma
11:00- (İnönü Üniversitesi)
-Prof. Dr .Aysun Akıncı Yüksel ” Mitoloji, Sinema Ve Toplumsal Cinsiyet” Prof. Dr. Aysun Akıncı Yüksel İle Mitoloji, Sinema Ve Toplumsal Cinsiyet Üzerine İnönü Üniversitesi Öğrencilerine Bir Panel Düzenlenecektir.

12:00 – (Mövenpick Otel)
-Turgay Tanülkü İle “Sinemada Bir Ses” Söyleşi Ünlü Oyuncu Turgay Tanülkü İle Mövenpick Otel’de “Sinemada Bir Ses” Başlıklı Bir Söyleşi Gerçekleştirilecektir.

13:30 – 16:00 (Avşar Sinema)
-72. Koğuş Gösterim, Kerem Alışık İle Söyleşi Ve Plaket Takdim Töreni

13:30 (İnönü Üniversitesi)
-Hayri Çölaşan İle “İyi Film Nedir?” (İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi) Ünlü Yönetmen Hayri Çölaşan İle İnönü Üniversitesi Öğrencileriyle ‘’İyi Film Nedir?’’ Başlıklı Bir Atölye Düzenleyecektir.

19:30 (Malatya Kongre Ve Kültür Merkezi)
-Kırmızı Halı Geçiş Töreni

20:00 (Malatya Kongre Ve Kültür Merkezi)
-Açılış Töreni

11 Aralık 2021 Cumartesi
19:30 (Avm)-Şahin Kendirci İle Minder Sohbetleri. Şahin Kendirci, Avm Minder Sohbetlerinde Sevenleriyle Buluşacak.

12 Aralık 2021 Pazar
16 : 00 – (Mövenpick Otel)
-Murat Saraçoğlu İle Popüler Dünyada Yönetmenlik. Murat Saraçoğlu İle Mövenpick Otel’ De “Popüler Dünyada Yönetmenlik”’ Başlıklı Bir Atölye Düzenleyecektir.

19:30 – (Avm)
-Engin Çağlar – Ayhan Taş – Ümit Acar İle Avm Minder Sohbetleri. Engin Çağlar, Ayhan Taş Ve Ümit Acar, Malatyapark Avm’ De Minder Sohbetlerinde Sevenleriyle Buluşacak.

13 Aralık 2021 Pazartesi
12:00 – (Hoca Ahmet Yesevi)
Coşkun Aral İle Bir Habercinin Dünya Güncesi. Belgesel Film Yapımcısı Çoşkun Aral İle İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda “Bir Habercinin Dünya Güncesi’’ Hakkında Söyleşi Düzenleyecektir.

13:30 (İnönü Üniversitesi)
-Reis Çelik “Film Yapma Hayali” Yönetmen Reis Çelik İle İnönü Üniversitesi Öğrencileriyle “Film Yapma Hayali” Hakkında Etkinlik Düzenleyecektir.

13:30 (Mövenpick Otel)
-Menajerlik Üzerine Ruhi Sarı – Abdullah Bulut (Mövenpick Otel) Ruhi Sarı, Abdullah Bulut İle Mövenpick Otel’ De “Menajerlik Üzerine” Bir Etkinlik Düzenleyecektir.

19:30 (Kız Öğrenci Yurdu)
-Mert Turak Söyleşi

14 Aralık 2021
Salı 11:00 (İnönü Üniversitesi Tiyatro Kulübü)
-İnan Ulaş Torun. Ünlü Oyuncu İnan Ulaş Torun İle İnönü Üniversitesi Tiyatro Kulübü Öğrencileriyle Bir Etkinlik Düzenleyecektir.

12:00 (Gedik)
-Müfit Can Saçıntı İle Oyunculuk Üzerine. Müfit Can Saçıntı İle Gedik Sosyal Tesislerinde Oyunculuk Üzerine Bir Söyleşi Düzenlenecektir.

12:00 (Mövenpick Hotel)
-Faycal Hassairi Uluslararası Film Yapım – Eylem Kaftan Moderatör. Faycal Hassairi İle Mövenpick Otel’de “Uluslararası Film Yapımı’’ Üzerine Bir Etkinlik Düzenleyecektir.

13:30 (İnönü Üniversitesi)
-Kibar Dağlayan Yiğit İle Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor. Kibar Dağlayan Yiğit İle İnönü Üniversitesi Öğrencileriyle “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor’’ Başlıklı Bir Etkinlik Düzenleyecektir.

19:30 (Malatya Kongre Kültür Merkezi)
-Kırmızı Halı Geçiş Töreni

20:00 (Malatya Kongre Kültür Merkezi)
-Kapanış Töreni”