GÜNDEM

Baştürk, Yürütmeyi Durdurma Kararı Kaldırılmıştır

Baştürk, Yürütmeyi Durdurma Kararı Kaldırılmıştır

1.OSB İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk, yaptığı yazılı açıklama da 1.Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet üyelerini seçimiyle ilgili 6. Asliye Hukuk Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığını belirtti. Baştürk’ün açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kamuoyuna daha evvel gerçeklik ve mesnetten uzak şekilde algı oluşturmak maksadına matuf çerçevede servis edildiği üzere, 1.OSB İş Adamları Derneğimizin 1.Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet üyelerini seçmek üzere, İş Adamları Derneğimizin Yönetim Kurulu tarafından 4 Asil ve 4 Yedek olmak üzere, 8 kişinin bildirimine ilişkin karar hakkında, Malatya 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davada hukuka aykırı şekilde Yürütmeyi Durdurma kararı verilmiş idi.

Derneğimiz tarafından yapılan hukuk mücadelesi, bugün netice verdi. 06.09.2021 tarihinde yani bugün yapılan ilk duruşmada, 6. Asliye Hukuk Mahkemesi, Yürütmeyi durdurma kararını iptal etmiş ve böylelikle önceki alınan bizce hukuka uygun olmayan karardan dönmüştür. Bu suret ile yürütmeyi durdurma kararı kaldırılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.

1.OSB İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk”