GÜNCEL

Battalgazi Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Tamamlandı

Battalgazi Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Tamamlandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Temmuz ayı Olağan toplantısı tamamlandı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda, ilk olarak Haziran ayı Olağan Toplantısının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. Toplam 10 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda imar plan değişikliği ile ilgili bazı maddeler kabul edilerek karara bağlanırken, bazı maddelerde ilgili komisyona havale edildi.

81 Adet Taşınmaz Battalgazi Belediyesi’ne Devredilecek

Battalgazi’nin gelişimi ve dönüşümü açısından büyük önem arz eden ve ilçenin muhtelif mahallelerinde mülkiyeti Hazineye ait olan 81 adet taşınmazın ‘Rezerv Yapı Alanı’ olarak ilan edilerek, Battalgazi Belediyesi’ne bedelsiz devri oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısının sekizinci gündem maddesi olan ve Fırat Kalkınma Ajansının açmış olduğu ‘Çalışan ve Üreten Gençler Programı’na “Battalgazi İlçesi Tekstilkent Projesi” ile başvuru yapılması oy birliği kabul edilirken, Fırıncı Maddesindeki 149 ada 2.nolu parselde okul yapımı için imar plan değişikliği de mecliste kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos ayı Olağan toplantısı ise 4 Ağustos Çarşamba günü saat: 14.00’de Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirecek.

Meclis Toplantısı Öncesi Yatırımlar İncelendi

Battalgazi Belediyesi Meclis Üyeleri, Temmuz ayı Olağan toplantısı öncesinde Battalgazi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve yapımı devam eden bazı yatırımları yerinde inceledi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in de eşlik ettiği gezi programı çerçevesinde ilk olarak Bulgurlu mahallesine kazandırılan Güneş Enerji Santrallerini inceleyen Meclis üyeleri, sonrasında ise Sağlık turizmi açısından birçok vatandaşın uğrak alanı mekanı haline gelen İspendere Şifalı İçmeleri ve yapımı devam eden Battalgazi Semt Kütüphanesi’ni inceledi.