GÜNCEL

Çalık: Bu Zorlu Süreci Hep Birlikte Aşacağız

Çalık: Bu Zorlu Süreci Hep Birlikte Aşacağız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ülkenin salgının yanı sıra deprem, yangın ve sel felaketleriyle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, “İnşallah bugünler bize, milletimize, ülkemize, devletimize ve tüm dünyaya kardeşlik ve huzur getirir. Yaşamış olduğumuz zorluklar ortada; pandemi çok ciddi bir hastalık dönemiydi. Malatya’mızda rengini maviye döndürdü” dedi.

Milletvekili Çalık, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve partililerle birlikte Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi Başkanı Hasan Meşeli, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Meşeli, “Hizmetlerini takdir, şükran ve sevgiyle anıyoruz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise belediye olarak Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi’nin de bulunduğu Şeyhbayram Mahallesi’nde kaldırım, yol ve çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kendilerine bu noktada destek veren Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi Başkanı Hasan Meşeli’ye teşekkür etti.

Milletvekili Öznur Çalık ise, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi Başkanı Hasan Meşeli’nin Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlenen aşure etkinliğinde şehrin dinamiklerini bir araya getirdiğini belirtti.

Meşeli’ye yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Çalık, şunları söyledi:

“Sosyal barışı, kardeşliği, huzuru sağlamak adına en zor günlerde devletinin, milletinin yanında yer alarak bize yol arkadaşlığı etmiştir. İnşallah bugünler bize, milletimize, ülkemize, devletimize ve tüm dünyaya kardeşlik ve huzur getirir. Yaşamış olduğumuz zorluklar ortada; pandemi çok ciddi bir hastalık dönemiydi. Malatya’mızda rengini maviye döndürdü. Aşılama çalışmaları yapılıyor. Tedbirlerde alındı. Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız.”

Çalık, pandeminin yanı sıra deprem, yangın ve sel felaketlerinin de yaşandığını anımsatarak, “Ülkemizin çeşitli bölgelerinde deprem, sel felaketleri ve yangınlar oldu. Kayıplarımız var. Bizde o bölgelerde vatandaşlarımızla birlikteydik. Rabbim, bir daha böyle afetleri ülkemize, milletimize yaşatmasın. İslam dininin en kıymetli dört ayından biri olan Muharrem ayı, dini inancımız içerisinde çok önemli bir zaman dilimini temsil etmektedir. Muharrem Ayı, aynı zamanda Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in Mekke’den Medine’ye hicret etmesi dolayısıyla hicri yılın da başlangıcıdır. Önemli olayların yaşandığı Muharrem ayı; paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan Aşure Günü’nün bereketinin yanında; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki masum insanların Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır. Bu olay tüm Müslümanların ortak acısıdır. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bugünlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa, kardeşliğe bakması, yüreğimizin sevgi, saygı ve hoşgörüyle atması gerekmektedir.”