GÜNCEL

Fırat EDAŞ: “Malatya’da Yatırımlarımıza Devam Edeceğiz”

Fırat EDAŞ: “Malatya’da Yatırımlarımıza Devam Edeceğiz”

Fırat Elektrik Dağıtım AŞ (Fırat EDAŞ) tarafından, kesintisiz enerji arzı parolasıyla, sorumluluk bölgesi Malatya ilinde yatırımlarını sürdürüldüğü açıklandı. Yazılı yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Şirket son olarak, Akçadağ ilçesindeki Ören mahallesinin Şekeroba, Hisardere ve Goddolar bölgeleri için 1 milyon 770 bin lira yatırım gerçekleştirdi. Fırat EDAŞ, Malatya’nın pek çok noktasındaki çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, il genelinde yatırım programı kapsamında planladığı çalışmaları tamamlamaya devam ediyor. 

Fırat EDAŞ, Akçadağ ilçesinin Ören mahallesindeki Şekeroba, Hisardere ve Goddolar bölgelerine 145 direk, 2.400 kilometresi orta ve alçak gerilim ile 6.700 kilometresi alçak gerilim olmak üzere toplamda 9,1 kilometrelik havai hat ile bir adet yeni 160 KVA gücünde direk tipi trafo postası tesisi geçekleştirdi.  Şirket bu kapsamda, 1 milyon 770 bin liralık yatırım gerçekleştirerek bölgeye alternatif alçak ve orta gerilim besleme hattı tesisi kazandırmanın yanı sıra, bölgeyi besleyen dağıtım trafolarının yenileme çalışmalarını da tamamlayarak enerji arzı sağladı.                         

Fırat EDAŞ, müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için bölgede yatırımların artarak devam edeceğini ifade etti.