ASAYİŞ

Gazeteciye Görevi Başında Alçak Saldırı

Gazeteciye Görevi Başında Alçak Saldırı

Malatya’nın deneyimli gazetecilerinden Burhan Karaduman, Kernek Meydanında bu akşam düzenlenen ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve Kernek Meydanı’nın açılış törenini takip ederken, 4-5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Saat 19.00’da başlayan kutlamalarda, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşması sırasında protokol sıralarının arka tarafında meydanın genelinin fotoğraf çekmek için ilerleyen Gazeteci Burhan Karaduman, aniden “Sana, ,,,,,,,,,,,,,,,,’un selamlarını getirdik” diye bağırarak koşup gelen 4-5 kişilik bir saldırgan grup tarafından tekme-tokat saldırıya uğradı.

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Jandarma Komutanı’nın da oturduğu, yüzlerce resmi ve sivil polisin görev yaptığı alanda gerçekleştirilen alçak saldırıda, Gazeteci Burhan Karaduman, yüzüne, gözüne, sırtına, kafasına, bacaklarına tekme ve tokatla şiddet uygulandı.

Saldırgan grubun vücudunun çeşitli yerlerinde darp ettiği Gazeteci Burhan Karaduman, saldırı sonrası ilk tedavisi 112 ambulansında yapıldıktan sonra, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Saldırganlar ve Azmettiriciler Hakkında Çok Yönlü Soruşturma Başlatıldı

Kaynak: Malatya Pencere Gazetesi