KÜLTÜR - SANAT

Malatya Devlet Tiyatrosu, 15 Ekim'de Perdelerini Açıyor

Malatya Devlet Tiyatrosu, 15 Ekim'de Perdelerini Açıyor

Malatya seyircisi uzun bir aradan sonra tekrar Devlet Tiyatroları oyunlarıyla buluşacak. Pandemi tedbirleri çerçevesinde aralık ayından itibaren salonlar kapatılmak zorunda kalmıştı.

İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunu Karmakarışık Malatya’ya Geliyor

İstanbul Devlet Tiyatrosu 2017-2018 sezonunda prömiyeri yapılan, Haldun Dormen rejisiyle sahnelenen efsanevi komedi Karmakarışık 15 Ekim 2021 Cuma günü saat 20.00’da Malatya Devlet Tiyatrosu oyununda sahnelenecek.

Ray Cooney'nin yazdığı, Haldun Dormen ve Kemal Uzun tarafından Türkçeye çevrilen oyunun rejisörü Haldun Dormen. Oyunun dekor tasarımı Savaş Çevirel'e, kostüm tasarımı Mihriban Oran'a, ışık tasarımı Serhat Akın'a ait. Koreografide ise Yeşim Alıç imzası bulunuyor. Richard Phillips adında saygın bir bakanın rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak yapmaya hazırlanırken, otel odasında pencereden içeri sarkmış bir erkek cesedi bulmaları üzerine gelişen olayları anlatan oyun, komedi türünün en iyi örneklerinden biri.

Karmakarışık oyunu, 15 Ekim Cuma ve 16 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’da Malatya Devlet Tiyatroları salonunda sahnelenecek.

Pandemi şartları dolayısıyla yarı yarıya kapasiteli seyircinin alınacağı oyunun biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Malatya'daki Devlet Tiyatrosunun yerleşkesi ve kadroları olmadığı için seyirciler turne tiyatrosu dolayısıyla her hafta farklı oyunlar izlenebilecek.

Ekim ayında turne olarak Malatya’ya gelecek olan bir sonraki oyun ise Ankara Devlet Tiyatrosunun hazırladığı Osman Nuri Ercan’ın kaleme aldığı Alpay Ulusoy’un yönettiği “Aşık Veysel” oyunu olarak belirlendi.