GÜNCEL

Malatya'da Asayiş Berkemal

Malatya'da Asayiş Berkemal

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda;

18,97 gr Metamfetamin, 7,36 gr sentetik kannabinoid, 9 adet hap, 1 adet tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 15 adet fişek ele geçirildi.

İl emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Dabakhane Mahallesinde bir bu işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. Maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 200 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci S. A. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve

İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

23.03.2021 günü Sancaktar Mahallesi Oluklu Sokakta meydan gelen işyeri kurşunlama olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda; Müşteki şahsın sabah iş yerini açtığında dükkânının saç darabasında 3-4 adet isabet olduğu ve M.G. isimli şahsın kurşunlama konusu ile ilgili kendisine video atıp daha sonra sildiğini beyan etmesi üzerine. Şüpheli M.G. ve İ. Ç. isimli şahıslar olayda kullanılan 1 adet tabanca ve 4 adet fişek ile yakalanmıştır.

Ayrıca; M.G. isimli şahsın İstanbul ilinden 15 adet çalıntı cep telefonunu ilimize getirdiğini beyan etmesi üzerine suça konu 10 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

27.02.2021 günü Çavuşoğlu Mahallesinde meydana gelen failli meçhul motosiklet hırsızlığının faillerinin M. G. ve İ. Ç. olduğu tespit edilmiştir.

27.02.2021 günü Başharık Mahallesinde bir inşaattan faili meçhul kablo hırsızlığıyla (15.000 TL değerinde) ilgili şüphelilerin M. G. ve İ. Ç. olduğu tespit edilmiş. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.