GÜNCEL

Malatya'da Belediye Ekiplerinin Temizlediği Evden 2 Kamyon Çöp Çıktı

Malatya'da Belediye Ekiplerinin Temizlediği Evden 2 Kamyon Çöp Çıktı

Battalgazi ilçesinde gözleri görmediği için temizlik yapamayan ve çöp biriktirme hastalığı bulunan 74 yaşındaki kadının yardımına Battalgazi Belediyesi ekipleri yetişti. Yaklaşık 2 kamyon kasası çöpün toplandığı evde kapsamlı temizlik çalışması yapan ekipler, tamamen boşalttıkları evi ilaçlayarak dezenfekte etti.

Ferhadiye Mahallesi Karahan Apartmanında gözü görmeyen ve çöp biriktirme hastalığı bulunan vatandaşın çöp evi, Battalgazi Belediyesi ekipleri tarafından temizlenip dezenfekte edildi. Çevreye yaydığı kötü koku sebebiyle apartman sakinlerinin şikayeti üzerine mahalleye giden temizlik işleri ve zabıta ekipleri, evin eski eşya ve çöplerle dolu olduğunu tespit etti. Ekipler, dairedeki çöpleri temizlemek için anında çalışma başlattı. Evde biriken çöplerden dolayı adım atmakta zorlanan temizlik görevlileri, çuvallara koydukları çöpleri kamyona yükledi. Yetmiş dört yaşındaki Sıdıka Güzelay’ın evinden 2 kamyon dolusu çöp çıkartan ekipler, tamamen boşalttıkları evi ilaçlayarak dezenfekte etti.

MUHTAR ÇİT: “EKİPLER HUMMALI BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ”

Belediye ekiplerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ileten Ferhadiye Mahalle Muhtarı Adnan Çit, “Teyzemizin gözü görmüyor. Daha önce kızı ile kalıyordu. Kızı evlenip gidince, oğlu ile kalıyor. Evleri oturulmayacak durumdaydı. Apartman ve mahalle sakinleri sıkıntıyı bize bildirdikten sonra, bizlerde konuyu Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e telefonla ilettik. Teyzemizin durumunu anlattık. Başkanımızda Ankara’da olduğunu ve Malatya’ya döndüğünde yaşlı teyze ile yakından ilgileneceğini belirttiler. Başkanımızın talimatıyla buraya ekipler yönlendirildi. Ekipler, zaman kaybetmeden bu çöp biriken evde temizlik çalışması başlattı. Çöpleri topladılar. Ekipler, temizlik çalışmasından sonra ilaçlanıyor. Başkanımız her zaman yanımızda. Allah razı olsun kendisinden. İlçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.