GÜNDEM

Öldürülen Nursel'in Yakınları, Cani Kocanın Müebbetle Cezasını Çekmesini İstiyor

Öldürülen Nursel'in Yakınları, Cani Kocanın Müebbetle Cezasını Çekmesini İstiyor

Malatya'da geçen pazartesi günü eşi İrfan Taşkın (40) tarafından bıçaklanarak öldürülen 3 çocuk annesi Nursel Taşkın'ın (40), yakınları tutuklanan İrfan Taşkın'ın en ağır biçimde ağırlaştırılmış müebbetle cezasını çekmesini istiyor.

Malatya'da 1 Kasım Pazartesi günü akşam saatlerinde şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında önceden evden uzaklaştırma kararı bulunan İrfan Taşkın, eşi Nursel Taşkın'ın oturduğu evin yakınına giderek, tartıştı. İkili arasındaki tartışmada İrfan Taşkın, yanındaki bıçakla eşine saldırdı. Vücudunun çeşitli bölgelerinden bıçak darbeleriyle yaralanan Nursel Taşkın, kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Nursel Taşkın, Şehir Mezarlığı'nda sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verilirken, eşinin ölümüne yol açan ve polis ekiplerince yakalanan İrfan Taşkın ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Nursel Taşkın'ın yakınları ise tutuklanan İrfan Taşkın'a tepki gösterdi.

'İdam İstiyoruz'

Nursel Taşkın'ın kızı, annesinin mezarı başına giderek, babası ve kadın cinayeti işleyenler için, bunun son bulması için idam isteyerek, "Ben canımı buraya bıraktım. Canımı verdim bu toprağa ama o şerefsiz rahatlık içerisinde yaşıyor, lütfen idam istiyoruz. Bir kadın daha bu ülkede ölmesin. Benim annem gitti biz daha nice anneleri vermeyelim bu toprağa. Devlerimizden yardım istiyorum" diyerek, gözyaşı döktü.