KÜLTÜR - SANAT

Sinema oyuncusu Konakçı Uyarıyor

Sinema oyuncusu Konakçı Uyarıyor

Malatya’da son dönemlerde bazı Cast ajanslarının dizi ve sinema oyuncusu seçmek için elemeler yaptıkları ve bu şekilde gençleri dolandırdıklarını iddia eden Malatyalı Yönetmen-Oyuncu Ömer Konakçı, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Aynı zamanda Malatya Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı olan Ömer Konakçı, son dönemlerde kentte kendilerine gelen ihbarlarda bazı ajansların oyuncu seçimi yaptıklarını ve haksız olarak gençlerden para talep ederek dolandırdıklarını duyduklarını söyledi. Gençlerin özellikle bu konu hakkında biraz daha araştırmacı olmalarını isteyen Konakçı, “Kötü niyetli çok fazla insan var, sosyal medyadan reklam verip sizi oyuncu yapacağız ve dizilerde oyuncu olacaksınız, sizi sahneye çıkaracağız, menajeriniz olacağız diyerek çocuklarımızı kandırıyorlar. Özellikle otel köşelerinde hemen bir program yapıyorlar. Orada algıları farklı kullanıyorlar, acele bir şekilde imza attırıyorlar. Çocuklarımıza ve gençlerimize cast ajansları adına paralar alıyorlar. Gençlerin parası yoksa hemen kredi kartı ile tahsilat yapıyorlar. Sonra da gençlerimiz mağdur oluyor. Bir Malatyalı olarak gerçekten ben üzülüyorum, son dönemde bu şekilde mağduriyetler bir hayli fazla oldu” dedi.

“Oyuncu yapacağız diye gençlerimizin hayallerini çalmayın”

Gençlerimiz burada uyarmak istiyorum araştırmacı olalım ifadelerini kullan oyuncu ve yönetmen Konakçı, “Oyuncu ve sahneye çıkmak, kamera karşısında olmak istiyorsunuz, hevesiniz var gayet sizi çok iyi anlıyorum. Ama gençlerimiz araştırmacı olsun ve hemen kanması. Başvuru yaptığınız şirketlerin daha önce sinema ve oyunculuk adına faaliyetleri var mı, hemen inanmayın” dedi.

Esnaflara da çağrıda bulunan Konakçı, “Bu tezgâha düşmesinler, ince eleyip sık dokusunlar” dedi. Bugünün 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü olduğunu ve bunu buruk bir şekilde kutladıklarını ifade den Konakçı, “Malatya’da 2020’nin başlarında yaşanan deprem sonrasında pandemi, neredeyse 2 buçuk yıldır tiyatroyla ilgilenen, tiyatroya emek veren meslek veren arkadaşlarım çok zor süreçten geçiyor. Sahneye çıkmıyorlar, para kazanıyorlar ve evlerine ekmek götüremiyorlar. Yerel yönetimlerimize destek vermeleri konusunda davet ediyorum” diye konuştu.