GÜNCEL

Valisi Baruş, 10 Nisan Polis Haftasını Kutlayarak Açıklamalarda Bulundu

Valisi Baruş, 10 Nisan Polis Haftasını Kutlayarak Açıklamalarda Bulundu

Türk Polis Teşkilatının 176. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını söyleyen Vali Baruş “Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ıncı yıldönümünü kutluyoruz. Polis Teşkilatımız, yaklaşık iki asra dayanan bilgi ve tecrübesiyle, hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla görevini güçlü bir şekilde sürdürmektedir. Emniyet teşkilatımızın kahraman mensupları, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur içerisinde yaşaması, can ve mal güvenliğinin temini için gece gündüz demeden, her türlü şartta büyük bir özveriyle görevlerini icra etmektedir.

Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.”  ifadesini şiar edinen Türk Polisi, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin teminatı olduğu kadar,  Devletimizin güvenliğini tehlikeye atacak her türlü yıkıcı ve bölücü yapıların, milli iradeye tasallut eden her türlü şer odağının karşısında durmayı her zaman en şerefli bir görev bilmiştir.

Emniyet Teşkilatımızın 15 Temmuz 2016’da Milli İradeyi boyunduruk altına almak isteyen FETÖ terör örgütüne karşı milletimizin yanındaki eşsiz duruşunda ve Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin kardeşliğine kast eden terör şebekelerine karşı devam eden yılmaz mücadelesinde binlerce mensubunu şehit vermesi bu uğurdaki görev şuurunun ne kadar güçlü olduğunu açıkça göstermiştir.

Polis teşkilatımız, yasalarla kendisine verilen görevleri başarı ile yerine getirmenin yanında, Devletimizin vatandaşlara uzanan yardım ve merhamet eli olmayı sürdürmektedir. Korona virüs salgını nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde, yardıma ihtiyacı olanların imdadına hızır gibi yetişen, kendi sağlığını düşünmeden gece gündüz çalışan, milletimizin gönlünde hepsi birer kahraman olan fedakâr polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. 

Emniyet Teşkilatımızın elde ettiği başarılarda, kamu düzeninin ve asayişin korunması, halkımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suçu önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanarak zamanında adalete teslim edilmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza fedakârca çalışan Emniyet görevlilerimizin payı büyüktür. 

Bu vesileyle; Aziz Vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin huzurunu temin yolunda görev ifa ederken şehadetle şereflenen polislerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, Kahraman Gazilerimize sağlık ve afiyet temenni ediyorum.

Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıldönümünde tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı tebrik ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler temenni ediyorum.” diye konuştu.