SİYASET

Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerimizin doğalgaz projeleri yatırım programına alındı

Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerimizin doğalgaz projeleri yatırım programına alındı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinin doğalgaz projelerinin bu yılın yatırım programına alındığını açıkladı.

Milletvekili Çalık, beraberinde Malatya Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kuluncak İlçe Belediye Başkanı Erhan Cengiz ve AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında gerçekleşen ziyarette Bakan Dönmez, ilçelerde gerçekleştirilecek olan projeler ve yatırımlar hakkında Milletvekili Çalık ve beraberindekilerle istişarelerde bulundu. Milletvekili Çalık, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinin doğalgaz projelerinin bu yılın yatırım programına alındığını belirterek, Bakan Fatih Dönmez’e teşekkür etti. Çalık, Malatya’nın Yeşilyurt, Battalgazi, Akçadağ, Darende ve Doğanşehir ilçelerinde toplam 201 bin 765 doğalgaz abonesinin olduğunu kaydetti. Daha sonra Milletvekili Çalık ve beraberindekiler Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret ederek, TOKİ projeleri ve yatırımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundular.