GÜNCEL

MAHGED’de Dr. Almasulu Güven Tazeledi

MAHGED’de Dr. Almasulu Güven Tazeledi

Malatya Aile Hekimliğini Geliştirme Derneğinde (MAHGED) genel kurul yapıldı. Yapılan seçim sonunda Dr. Vahap Almasulu güven tazeledi. Dr. Almasulu, pandemi ile mücadelede aşının önemini vurgulayarak  “Bu hastalığı aşı ile yeneceğimize inanıyoruz. Pandemi sürecinde sorumluluğumuzun bilinci içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  “ dedi.

Malatya Aile Hekimliğini Geliştirme Derneği’nin genel kurulu hafta sonunda gerçekleşti. Görevde bulunan Dr. Vahap Almasulu’nun tekrar aday olduğu ve başka adayın bulunmadığı genel kurul sonrasında Dr. Almasulu oy birliği ile yeniden seçildi. MAHGED Başkanı Dr Vahap Almasulu , pandemi döneminde sağlık sektöründe en önemli sorumluluğu aile hekimlerinin üstlendiğini ve aşı konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini  ifade ederek, “ Malatya’da Aile Hekimleri olarak pandemi sürecinde sorumluluğumuzun bilinci içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemiz ve şehrimiz zorlu bir dönemden geçiyor. Sağlık alanında önemli bir yük var. Zorlu ama bir o kadarda onurlu bir görevi yerine getiriyoruz. Ben tüm meslektaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Ama halkımıza da önemli sorumluluklar düşüyor.  Bu hastalığı yeneceğimize inanıyorum. Yeter ki kurallara uyalım ve aşı konusunda gereken hassasiyeti gösterelim. Malatya’nın aşı duyarlılığı şu an için bizi sevindirmekte. “şeklinde konuştu.

Dr. Vahap Almasulu başkanlığındaki Malatya Aile Hekimliğini Geliştirme Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Dr. Özgür Murtaza İçen, Dr. Hümeyra Güzel, Uzm.Dr.Diren Gürbüz ve Dr.Hüseyin Selçuk.