KÜLTÜR - SANAT

TÜRSAB Üyeleri Arapgir’i Gezdi

TÜRSAB Üyeleri Arapgir’i Gezdi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş, TÜRSAB üyeleri ve seyahat acentası üyelerinden oluşan heyet, Arapgir’in tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra turizme ilişkin sahip olduğu değerleri güzellikleri yakından gördü.

Son zamanlarda özellikle Turizmde, önde çıkan ilçelerden olan Arapgir’ TÜRSAB üyelerini ağırladı.

Yukarı Fırat Havzasında tarihi dokusu ve doğal güzelliklerini koruyan Arapgir; sahip olduğu turistik değerleri ile turizm seyahat acentalarının programına girerken, TÜRSAB üyeleri de Arapgir’i ziyaret ederek, sahip olduğu güzellikleri keşfetti.

2021 Yılı Kültür ve Tarih Turlarında Arapgir Yılı Olacak

Arapgir Belediyesi tarafından düzenlenen programda seyahat acentalarının üzerinde hem fikir oldukları düşünce, 2021 yılının tarih ve kültür turizminde Arapgir yılı olacağı belirtildi.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun rehberlik ettiği heyet, Alıçlı Mahallesi Kaya Mezarları ziyareti ile başlayan gezileri kapsamında; Onar Mahallemizdeki Şeyh Hasan Onar Cem Evi ve Kaya Mezarları, ilçe merkezinde yer alan Tarihi Konakları ve Mirliva Ahmet Bey Cami, Asım Külah Evi’ni ziyaret ederken, Eskişehir Vadimizde, Göz Mesire Alanı, Gümrükçü Osmanpaşa Cami, Seyir Terası, Sosyal Medya Fenomeni Ümit Aydın ve Kozluk Kamp Alanını ziyaret etti.

Acenta üyeleri Arapgir’de, Suceyin Mahallesinde bulunan Tarihi Taş Köprü’yü de ziyaret ederek, ilçemizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler aldılar.

2021 Kültür Ve Tarih Turlarında Arapgir’de Yer Alacak

Arapgir’deki tarihi ve kültürel değerler başta olmak üzere, doğal güzellikleri ve keşfedilmemiş özelliklerine hayran kalan heyet üyeleri, Arapgir’i 2021 kültür ve tarih turlarında yer alacağını belirtti.

TÜRSAB Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş ise Arapgir’in özellikle tarih ve turizmine ilişkin yaptıkları çalışmalar dolayısıyla Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’na teşekkür etti.

Arapgir’i sahip olduğu doğal güzellikler ve turistik değerler dolayısıyla yakından takip ettiklerini kaydeden Şahinbaş, ilçenin turizmdeki geleceğinin parlak olduğunu kaydetti.