ASAYİŞ

Büyükşehir duyurdu. 13 Bankamatik çalışanı tespit edildi

Büyükşehir duyurdu. 13 Bankamatik çalışanı tespit edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde 13 kişinin bankamatik çalışanı olduğunu ve hiç işe gelmediklerinin tespit edildiğini açıkladı. Çalışmaların diğer birimlerde de sürdüğü belirtildi. İşte açıklama:

Kamuoyuna Açıklama

Bazı haber siteleri ile sosyal medya mecralarında Malatya Büyükşehir Belediyesinin yeni dönem çalışmaları hakkında eksik ve yanlış değerlendirmelerin yapıldığı görüldüğünden aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuştur.

Belediye hizmetlerini daha verimli hale getirmek ve şehrin ihtiyaçlarını süratle karşılamak amacıyla Başkan Sami Er’in talimatıyla belediye bünyesinde kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır, Bununla belediye kaynaklarını daha verimli kılmak ve insan kaynağından isabetli bir şekilde istifade etmek amaçlanmıştır. Belirtmek gerekir ki, mali yapı sağlamlığı olmadan ve çalışanların verimliliği sağlanmadan şehrin acil sorunlarına çözüm bulmak kolay olmayacaktır.

Söz konusu çalışmada, belediyede çalışıyor gözüktüğü halde işe gelmeyen ve bankamatik memuru olarak bilinen personelin var olduğu görülmüştür. Sadece Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde 13 kişinin bankamatik çalışan olduğu ve hiç işe gelmedikleri anlaşılmıştır. Aynı tespit çalışması diğer birimlerde de sürmektedir. 

Mali zorlukların üstesinden gelmeye çalışılan bu dönemde belediye imkan ve kabiliyetine zarar veren bu tür durumlara müsamaha edilmesi mümkün değildir. Depremin yaralarının sarıldığı bu dönemde bütün belediye çalışanlarının vazifelerini eksiksiz ve tam olarak yerine getirmelerini sağlamak idarenin görevidir. Malatyalıların hak ve menfaatine sahip çıkmak ve kamu kaynaklarının peşkeş çekilmesine set çekmek mecburiyetindeyiz.

İşini yapmayan ve bankamatik çalışan kişilerin yeniden görevlendirilmesi ve görev değişiklikleri elbette görev tanımları ve kabiliyetleri ile uyumlu olmaktadır. Bu bağlamda özellikle kültür ve sanat alanında çalışan ve sanatçı vasfıyla bilinen kişi ya da kişilerin, kabiliyetleriyle mütenasip işlerde görevlendirilmesi hususunda Başkan Sami Er’in talimatı vardır. 

Bu açıklama vesilesiyle Başkan Sami Er’in şu sözlerini kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz; “Hemşerilerimizin hak ve menfaatini korumak birinci önceliğimizdir. Şehrimizi ayağa kaldırmak ve hemşerilerimizin bize verdiği görevi layıkıyla yerine getirmek zorundayız. İsrafa, savurganlığa ve verimsizliğe son vererek insanımıza en iyi hizmeti götürmeye gayret edeceğiz.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı

 

AdminAdmin