EKONOMİ

Doğan: Tarım ve hayvancılık faaliyetleri bölgemizin can damarı konumunda

Doğan: Tarım ve hayvancılık faaliyetleri bölgemizin can damarı konumunda

6 Şubat depreminin Malatya ve bölgeyi olumsuz etkilemesine rağmen tarımsal üreticilerin ve hayvan yetiştiricilerinin faaliyetlerine kesintisiz devam ettiğini belirten Mehmet Erkan Doğan tarımsal üretimin bölge için can damarı konumunda olduğunu ifade etti.

DOĞAN “TARIM ve HAYVANCILIK FAALİYETLERİ BÖLGEMİZİN CAN DAMARI KONUMUNDA”

6 Şubat depreminin Malatya ve bölgeyi olumsuz etkilemesine rağmen bir tarım hayvancılık iştirakçisi olarak faaliyetlerine kesintisiz devam ettiklerini belirten Mehmet Erkan Doğan tarımsal üretimin bölge için can damarı konumunda olduğunu ifade etti.

İki büyük depremin Malatya şehir merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde de tahribata yol açması ve birçok ahırın yıkılmasıyla birlikte çok sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvanın telef olmasına yol açtı. Deprem yaralarının sarmaya çalışan çiftçiler tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle kesintisiz üretime devam etmeye çalışıyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Vet. Hekim Mehmet Erkan Doğan, depremin üzerlerinde bıraktığı olumsuz etkilerin azalması için çok çaba sarf ettiklerini yakın dönemde ise bu etkilerin tamamen biteceğini ümit ettiklerini ifade etti. Doğan “ 6 şubat depremleriyle bölgemiz asrın felaketini yaşadı. Allah bir daha memleketimize böyle afetler yaşatmasın. Rahmeti rahmana kavuşanlara Allah rahmet etsin, geride kalanlara sabırlar versin. Hepimize geçmiş olsun. Biz güçlü bir geçmişten geliyoruz, elbette ki bu zor günleri de atlatmayı başaracağız. Güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

“İKRAMLIK KURU KAYISI ÜRÜNLERİNDE DÜNYA MARKALAŞMASI HEDEFİMİZ VAR”

 Hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra tarımsal üretim faaliyetlerine de başladıklarını vurgulayan Mehmet Erkan Doğan “ Şirketimiz yönetim kurulu genç ve girişimci bir ekipten oluşuyor. Şirketimiz bünyesindeki The LUVİAN markası ile memleketimizin gözbebeği kayısımızı, kuru gıda bağlamında dünya çapında nasıl zirveye çıkarabiliriz diye sürekli ar-ge çalışmaları yapıyoruz, bu bağlamda kuru kayısı odaklı özel ürünler çalışmaya başladık. Yurtiçi yanı sıra yurtdışı ilgiside sürüyor. El yapımı özel kayısı ürünlü çikolatalar ve alternatif diğer ürün seçenekleri için de çalışmalarımız sürüyor. Bu süreçte dünya çapında gıda ve yemek ile alakalı kendini kanıtlamış şeflerle iletişim halinde oluyoruz. Tabi bu süreçte aldığımız olumlu dönüşler bizi mutlu ediyor ve ilham kaynağı oluyor. Tamamen doğal bu ürünleri tüketicilere ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz, Allah izin verdiği sürece de yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.

AdminAdmin