EKONOMİ

The Luvian, Kuru Kayısı Ürünlerinde Malatya'nın Prestij Markası oldu.

Başta kuru kayısı olmak üzere kuru meyve ve bitkisel ürünlerde prestij marka olan The Luvian, yurtiçi piyasası olmak üzere yurtdışı pazarında da beğeniyle adından söz ettiriyor.

The Luvian, Kuru Kayısı Ürünlerinde Malatya'nın Prestij Markası oldu.

HABER MERKEZİ - Malatya'da yaş kayısı hasat sezonu sürerken, yeni mahsül kuru kayısılarda çiftçilerin üretim stoklarında yer almaya başladı. Depremler nedeniyle şehirde iş gücü kaybı yaşanmasına rağmen kuru kayısı üreticisi çiftçiler kuru kayısı mahsüllerini pazara sunmaya devam ediyor. Türkiye'nin önemli ihracat ürünleri arasında yer alan kuru kayısı ihracatında en önemli alıcıların ABD ve Avrupa ülkeleri olduğu ayrıca, Uzak Doğu pazarında da önemli miktarda ihracat gerçekleştirildiği ifade ediliyor.

The Luvian, Kuru Kayısı Ürünlerinde Malatya'nın Prestij Markası oldu.

Başta kuru kayısı olmak üzere kuru meyve ve bitkisel ürünlerde prestij marka olan The Luvian, yurtiçi piyasası olmak üzere yurtdışı pazarında da beğeniyle adından söz ettiriyor. Boa Hayvancılık Tarım A.Ş. yönetim kurulu üyesi Mehmet Erkan Doğan, markanın ürünlerinin yaklaşık 3 yıllık bir süreçte artan beğeni ile tüketiciye ulaşmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Doğan “ The Luvian markamız ürünleri premium kalite olarak özenle hazırlanarak tüketiciyle buluşuyor. Farklı konseptte kuru kayısı ürülerimiz bulunuyor. Özel kalite ambalajlarda sarı kuru kayısı ve günkurusu ürünlerin yanı sıra, kayısılı ürünler için alanında uzman cheflerle de işbirliği halindeyiz. Ürün kapsamımızda kuru kayısının farklı çeşitlerde çikolatası, bademli, cevizli ve karışık olarak doğal atıştırmalıklarımız da bulunuyor. Giderek artan bu ilgi bizi memnun ediyor. Daha çok ürün çeşitliliği ve arge üzerine çalışmalarımız da sürüyor.” diye konuştu.

Sanal mağazalarla birlikte ayrıca yurtiçi satış mağazalarıyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Doğan, ilerleyen süreçte tüm dünyaya prestijli bir ihracat markası hedeflerinin olduğunu ifade etti.

ErkanErkan