GENEL

3 katlı ağır hasarlı bina çöktü: 1 kişi öldü

3 katlı ağır hasarlı bina çöktü: 1 kişi öldü

Depremlerde ağır hasar alan 3 katlı bir bina çöktü. Binanın enkazında kalan 1 kişi hayatını kaybetti.


Olay, 19.30 sıralarında Battalgazi ilçesine bağlı Sancaktar Mahallesi’nde meydana geldi. 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinde ağır hasar alan 3 katlı bir bina, kapı ve pencerelerinin söküm çalışmaları sırasında kendiliğinden çöktü. 4 kişinin çalışma yaptığı binada 3 kişi kaçarak kurtulurken, Oktay Cücün (29) ise enkaz altında kaldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda arama-kurtarma ekibi sevk edildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonrasında Oktay Cücün'ün cansız bedenine ulaşıldı. Şahsın cenazesi geniş güvenlik önlemleri altında adli tıp kurumuna kaldırılırken olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Malatya Valisi Husuli Şahin, "Bina içerisinde kapı pervazlarını sökmeye çalışan 4 hurdacıdan 1'i enkaz altında kaldı" dedi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden olan Malatya’da ağır hasarlı olduğu öğrenilen Battalgazi ilçesi Sancaktar Mahallesi Otçu Sokak'ta bulunan 3 katlı bir bina çöktü. Olayda Oktay Gücü (29) adlı bir kişinin enkaz altında kaldığı öğrenildi. Enkazda kalan genç için itfaiye ve AFAD tarafından arama kurtarma çalışması başlatıldı.

AdminAdmin