SİYASET

Ağbaba: AKP, Devlet Kurumlarına Kendi Reklamını Yaptırıyor

Ağbaba: AKP, Devlet Kurumlarına Kendi Reklamını Yaptırıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Valiliği’nin Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte “Türkiye Yüzyılı” sloganını kullanmasını eleştirdi.

Malatya Valiliği’nin etkinlik davetiyesinde yer alan “Türkiye Yüzyılı” sembolünün AKP’nin resmi sloganı ve seçim kampanyası olduğunu ifade eden Ağbaba, “Devlet kurumlarının ve bürokrasinin bir parti teşkilatı gibi kullanılması devlete olan güveni yok eder” dedi.

“POLİSE ŞARKISINI SÖYLÜYOR, VALİLİK DAVETİYEYE SLOGANINI YAZIYOR”

Ağbaba’nın açıklamasında şunlar yer aldı:

“Türkiye Yüzyılı” başlıklı sloganı geçtiğimiz gün Erdoğan duyurmuştu. AKP’nin resmi hesaplarında da, havuz medyasında da bu slogana ilişkin reklamlar ve tanıtımlar yapıldı. “Türkiye Yüzyılı”nın AKP’nin kendi kampanyası olduğu açık seçik ortadayken, devletin kurumlarının bu sloganın propaganda aracı olarak kullanılması parti devletinin net göstergesidir. Polis akademisi mezuniyet töreninde Türkiye Yüzyılı şarkısı söyletenler, şimdi Valiliklere ve diğer devlet kurumlarına AKP’nin reklamını yaptırıyor.

“VALİLER AKP’NİN İL BAŞKANI DEĞİL, DEVLETİN VALİSİ!”

Malatya Valiliği’nin ağaçlandırma etkinliği için “Türkiye Yüzyılı’na nefes olacak” davetiyesi de bunun göstergesi. Vali o şehirde yaşayan herkesin valisidir. Bir partinin il başkanı gibi davranmakla değil, kentin tüm unsurlarının asayişi, kamu düzeni ve huzurunu sağlamakla mükelleftir. Bu davetiye ne yazık ki valiliğin “tarafsızlık” algısına şerh düşürmüştür. AKP iktidarda kalmak için devletin tüm imkanlarını kullandığı gibi kurumları da kullanmaktadır.

“AKP’NİN YARATTIĞI YOZLAŞMAYA BÜROKRATLAR DİKKATLİ OLMALI”

AKP iktidarda kalmak için devletin tüm imkanlarını kullandığı gibi kurumları da kullanmaktadır. Devlet hepimizin devletidir. Devleti ayakta tutun da kurumlarıdır. Valilik gibi devleti temsil eden ve herkesin valiliği olan bir kurumun AKP Genel Başkanı’nın açıkladığı slogan üzerinden bir etkinlik yapması en çok valiliğe zarar verir. Bu tür davranışlar kurumların itibarını olumsuz etkiler. Böyle bir olay vahimdir,devlete olan güvenin çökmesidi

AdminAdmin