EKONOMİ

Alkan: "Sadıkoğlu, kamuoyundan ve Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımızdan özür dileme"

Alkan:

Özsan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Şemsettin Alkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun Malatya kamuoyundan ve özellikle Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımızdan özür dilemesi gerektiğini belirtti. Alkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kooperatifimizce şehir içinde kalmış olan KSS'lerin şehir dışına çıkarılması ile ilgili devlet desteklerinden faydalanmak üzere yapılmakta olan çalışmalarımıza, 29.07.2020 tarihinde TSO başkanlığından yapılan aşağıda ki açıklama sebebiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2021 yılı programına alacakken halen alınmamıştır.

"Değerli üyelerimiz;

İlimiz merkezinde bulunan küçük sanayi sitelerinin taşınma süreci ile ilgili, Büyükşehir Belediyesi'nden almış olduğumuz bilgide, arsalar ile ilgili görüşme sürecinin henüz devam ettiği, taşınma noktasında herhangi bir işyeri projesi ve yer belirlemesi yapılmadığı iletilmiştir. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, konuya duyarsız kalmayacağımızı, sürece dahil olacağımızı ve gelişmeleri üyelerimiz adına takip ederek süreç hakkında bilgilendirmede bulunacağımızı bilmenizi isteriz. Bu süre zarfında herhangi bir ödeme yapmamanızı ve sizlerden ödeme talebinde bulunan kişileri dikkate almamanızı önemle rica ederiz”

Kamuoyunda TSO tarafından yapılmış olan bu açıklama gerek resmi kurumlarda ve gerekse üyelerimizde zihin karıştırıcı etki göstermiştir.

Günümüze kadar geçen iki senelik zamanda bu durum çeşitli mahfillerde tartışılarak dedikodulara sebebiyet vermiştir.

Sonuçta TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun yapmış olduğu bu açıklamada sürece dahil olacaklarına dair hiç bir adım atılmamış, yapılan görüşmeler sonuçsuz kalmıştır.

TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu tarafından Malatya Sanayi Sitelerinin yapımını gecikmesine sebep olan bu açıklamasından dolayı Malatya kamuoyundan ve özellikle Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımızdan özür dilemesini bekliyoruz.

AdminAdmin