GENEL

Fendoğlu, Sulama Sorununu TBMM Gündemine Taşıdı

Fendoğlu, Sulama Sorununu TBMM Gündemine Taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, Battalgazi ilçesinde ziyaret etmiş olduğu köylerde vatandaşların dile getirmiş olduğu ve en çok konuşulan sulama suyu konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Gündemine taşıyarak, sorunu çözülmesi talebinde bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Fendoğlu, Battalgazi ilçesine bağlı köylere yapmış olduğu ziyaretlerde gündeme gelen sulama suyu sorunu dile getirerek, Şilan Barajı ve Beypınar Göletinin biran önce bitirilmesini vurguladı.

Fendoğlu TBMM’deki konuşmasında şu ifadeleri kaydetti, “Seçim bölgem Malatya’da yaptığımız köy ziyaretlerimizde üreticilerimiz, çiftçilerimiz ve hemşehrilerimizin bize ilettikleri taleplerini Yüce Meclisimiz aracılığı ile iletiyoruz. Bu kapsamda Malatya Battalgazi bölgemizde bulunan tarım arazilerin sulamasında büyük bir öneme sahip olan ve 2015 yılından beri su tutma testleri devam eden Şilan Barajı ve proje aşaması devam eden Beypınarı Göleti ile Fırıncı, Hacıhaliloğlu, Söğüt, Elmalı, Beydağı, Karaköy, Karakaş, Hacıyusuflar, Yarımcahan, Bağtepe, Göller, Karatepe ve çevredeki köylerimizin tarım arazilerinin sulanması sağlanacak. Buradaki, sulama sorunu çözülmüş olacak. Şilan barajı ve Beypınar Göletinin Planlama ve proje aşamalarının Tarım Bakanlığımız tarafından bir an önce tamamlanarak 2023 yılı yatırım planına alınması çiftçilerimizin bize ilettiği talepleridir.”

Fendoğlu, köylere yaptığı ziyaretler de kendisine iletilen sorunları TBMM’de gündeme getirme ve bakanlıklara iletme sözü vermişti.

06.10.2022

TBMM GENEL KURULU TUTANAK METNİ;

BAŞKAN - Sayın Fendoğlu...

MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Seçim bölgem Malatya'da yaptığımız köy ziyaretlerimizde üreticilerimizden, çiftçilerimizden ve hemşehrilerimizden aldığımız talepleri yüce Meclisimiz aracılığıyla iletiliyoruz. Bu kapsamda, Malatya Battalgazi bölgemizde bulunan tarım arazilerinin sulanmasında büyük bir öneme sahip olan ve 2015 yılından beri su tutma testleri devam eden Şilan Barajı ve proje aşamasında devam eden Beypınarı Göleti'yle Fırıncı, Hacıhaliloğlu, Söğüt, Elmalı, Beydağı, Karaköy, Karakaş, Hacıyusuflar, Yarımcahan, Bağtepe, Göller, Karatepe ve çevredeki köylerimizin tarım arazilerinin sulanması sağlanacak olup Şilan Barajı ve Beypınarı Göleti'nin planlama ve proje aşamalarının Tarım Bakanlığımız tarafından tamamlanarak 2023 yılı yatırım planına alınması çiftçilerimiz ve üreticilerimizin bizlere ilettiği taleplerdir.

Teşekkür ederim

AdminAdmin