EĞİTİM

Gençlere ücretsiz LGS ve YKS kampı

Gençlere ücretsiz LGS ve YKS kampı

Battalgazi Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla 18-24 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz olarak tekrar kampı gerçekleştirecek.
Battalgazi Belediyesi tarafından, 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ve 2 Haziran’daki Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik tekrar kampı düzenlenecek. 18-24 Mayıs tarihleri arasında Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak düzenlenecek kamp programında 18-19 Mayıs tarihlerinde LGS sınavına hazırlanan öğrencilere, 20-24 Mayıs tarihleri arasında ise YKS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik genel tekrar dersleri verilecek. Görsel Eğitim Merkezi, Çözüm Kurs Merkezi ve Sekiz Oniki Kurs’un alanında uzman öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan kampta 19 Mayıs Pazar günü ünlü Türkçe öğretmeni Aker Kartal, YKS ve Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan adaylarla buluşacak.


“Gençlerimizin başarısı için buradayız”
Gençlerin ülkenin hazinesi olduğunu ve bu hazinenin değerlenmesi için çalışacaklarını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, “Battalgazi Belediyesi olarak, gençlerimizin eğitim hayatının her aşamasında yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Onların geleceğe daha güvenle adım atabilmesi için elimizden gelen her türlü desteği sağlamak bizim önceliklerimizden biri. Bu kapsamda, sınavlara hazırlanan gençlerimizin sınav maratonunda motivasyonunu yükseltmek ve sınav konularında eksikliklerini gidermek için fırsat oluşturacak ara tekrar kampımıza sınavlara hazırlanan tüm evlatlarımızı bekliyorum. Alanında uzman eğitmenler sınav stratejileri, test teknikleri ve konu anlatımları gibi birçok faydalı bilgiyi sunacaklar. Gençlerimizin başarısı için buradayız. Battalgazi Belediyesi olarak gençlerimizin geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.
LGS ve YKS ücretsiz tekrar kampı 18 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00’da start verecek. Kayıt olmak isteyen ve tekrar kampı hakkında detaylı bilgi almak isteyen adaylar 0507 923 06 06 numaralı telefondan iletişime geçebilecek.

AdminAdmin