SİYASET

İYİ Partili Serdar Yıldız “AKP ile Gelecek Hayal Oldu”

İYİ Partili Serdar Yıldız “AKP ile Gelecek Hayal Oldu”

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu tarafından açıklanan Ekim ayı açlık ve yoksulluk sınırına ilişkin olarak yaptığı açıklamada “20 yıl önce iktidara hayaldi gerçek oldu sloganları ile gelenler Yolsuzlukla mücadelede, Yoksullukla mücadelede ve Yasaklarla mücadele noktasında sınıfta kaldı.” dedi.

AKP iktidarının artık hayal sattığını belirten Yıldız “Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, ekim ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırının 8 bin 223 liraya, yoksulluk sınırının da 24 bin 513 liraya yükseldiğini açıkladı. Bu gösteriyor ki bugün gelinen noktada Asgari ücretli açlık sınırı altında yaşamakta, Emekli açlık sınırı altında yaşamakta, engelli maaşları açlık sınırı altında bir yaşamı idame etmelerini gerektirmekte. Bugün gelinen nokta Ekonomiden Sorunlu Devlet Bakanı Nurettin Nebati’nin vatandaş ile alay etmesi, Tür Parasını ayaklar altına almasının bir yansımasıdır” şeklinde konuştu.

Yıldız, son olarak ORC Araştırma tarafından yapılan Ekim ayı Siyasi Eğilimler Araştırmasına da değinerek “İYİ Parti 5 yılda çok mesafe kaydetti. Bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyet’inin İYİlere, liyakatli insanlara ihtiyacı olduğudur. Malatya’da da insanlarımız, esnafımız, gençlerimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi gerçeğin farkında AKP ile bu iş yürümemektedir. AKP ile hayal dünyasında yaşanmakta 2023, 2053, 2071 hedeflerinin söylemden ibaret olduğu müjde diye verilenlerin safsatadan öteye gidemediğine şahit olmaktayız. Kişi başına düşen milli gelir 2023 hedeflerinde 25 bin dolar iken bugün 12 bin dolar olarak revize edilmiştir. İşsizlik çığ gibi büyümekte ekonomi yerlerde sürünmektedir. Esnaf sattığının yerine mal alamamakta, mutfak giderleri vatandaşın cebini yakmakta, gençlerin gelecek kaygıları artmakta insanlarımız yurt dışına kaçmaktadır. Ama unutmayın ki biz İYİler var ve her karanlığın sonunda mutlaka aydınlık vardır. Az kaldı.”

AdminAdmin