EKONOMİ

Sami Er, “Esnafımız Ayağa Kalktığı Zaman Şehrimizde Ayağa Kalkar”

Sami Er, “Esnafımız Ayağa Kalktığı Zaman Şehrimizde Ayağa Kalkar”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Tecde, Kuyuönü, Eski Belediye Binası yeri ile Hastane Caddesinde konteynerlerde hizmet veren esnafları ziyaret etti. Başkan Er’e Zabıta Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, İmar Dairesi Başkanı Seyithan Tekin ve ilgili şube müdürleri eşlik etti.

İş yerlerine gerçekleştirdiği ziyarette, esnafa hayırlı işler ve bereketli kazançlar dileyen Er, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi. Başkan Er, sorunların çözümü noktasında gerekli adımların atılacağını ve her zaman esnafların yanında olduğunu belirtti.

 Malatya’da depremin izlerinin silinmesi için gerekli çalışmaların devam ettiğini belirten Sami Er,  “Malatya’mızın bir an evvel ayağa kalkması için ilgili bakanlıklar, kurum ve kuruluşlarla istişare halindeyiz. Bizim amacımız vatandaşlarımızın bir an evvel kalıcı konutlarına ve kalıcı iş yerlerine kavuşmasıdır. Çünkü biz biliyoruz ki esnafımız ayağa kalktığı zaman şehrimizde ayağa kalkar. O nedenle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca kentimizde yürütülen çalışmaları yakinen takip ediyoruz” dedi.

 

AdminAdmin