KÜLTÜR-TURİZM

Sankin şehir Arapgir’e yoğun ilgili

Sankin şehir Arapgir’e yoğun ilgili

Doğa ve kültür değerlerini koruyarak geleneksel özelliklerini yaşatması dolayısıyla üç yıl önce sakin şehir ilan edilen Malatya’nın Arapgir ilçesinde, yaz sezonunda ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.


Zengin tarihi birikimi, kültürel çeşitliği ve eşsiz doğal güzellikleriyle Malatya’nın en önemli çekim merkezlerinden birine dönüşen Arapgir yaz sezonunda ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.
Malatya’nın tek ‘sakin şehir’ unvanına sahip kentin en önemli çekim merkezlerinden biri olan Arapgir ilçesi zengin tarihi birikimi, doğası, kültürel çeşitliği ve eşsiz doğal güzellikleriyle binlerce yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğruyor.
Kültürel ve doğal güzellikleriyle popüler bir tatil noktası olan Arapgir ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatırken, doğal güzelliklerinin en etkileyici olanı Kozluk Çayı- Kayaarası Kanyonu Malatya ve çevre ilçelerin yanı sıra komşu illerden de gelen binlerce yerli ve yabancı turistle buluşuyor.
Her geçen gün ilginin artarak devam ettiği Kozluk Çayı - Kayaarası Kanyonu Divriği karayolu üzerindeki Çiğnir köyü köprüsünden başlayıp Serge Mahallesi sınırlarında bulunan Meydan Köprüsünde son bulurken, yaz aylarında günü birlik binlerce kişinin ziyaret ettiği 17 bin 847 metre uzunluğundaki kanyon ziyaretçilerine, doğa sporlarının, balık ve kara avcılığı, dağcılık, turizm ve yaylacılık faaliyetleri için doğal bir imkan da sunuyor.

AdminAdmin